Прокуратура порушила 17 кримінальних проваджень за фактами ухилення жителів Києва від призову на військову службу в ході часткової мобілізації, повідомив військовий комісар Києва Володимир Кидонь.

«За дві черги мобілізаційного розгортання ми відправили 49 повідомлень у прокуратуру (за фактами ухилень від призову - ред.). Я знаю, що на сьогодні вже 17 кримінальних проваджень внесено до єдиного реєстру (досудових розслідувань - ред.)», - сказав він.

Кидонь також зазначив, що військові комісари тепер не переконують військовозобов'язаних йти на службу, а просто повідомляють їм, що передадуть матеріали в прокуратуру.

За словами київського військкома, ця тактика успішно працює.

Водночас він поскаржився, що через зневажливе ставлення до власного здоров'я у військкоматах відсіюється близько 20-25% мобілізованих.

Ще 30-40% військовозобов'язаних просто не з'являються за повісткою.

Також київський військком зазначив, що столичні підприємства неохоче віддають техніку на потреби армії, хоча це й передбачено законодавством у разі часткової мобілізації.

Як повідомляв ForUm, 24 липня набув чинності закон про часткову мобілізацію в Україні.

Часткова мобілізація на території всіх регіонів України, крім Автономної Республіки Крим та Севастополя, триватиме 45 днів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282
Туфли осень-зима Everest