«Укрзалізниця» не може відправляти вантажні вагони більш ніж на 50 станцій Донецької залізниці через руйнування інфраструктури (мостів, шляхопроводів, колій та контактної мережі) основного Чаплинського залізничного напрямку з Донецька на західні регіони України, яким курсувало 70% вантажних потягів.

Про це повідомляє прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту.

«Наразі закриті станції Амвросіївка, Антрацит, Артемівськ, Борисівка, Воскресенська, Горлівка, Дебальцеве, Довжанська, Комунарськ, Курдюмівка, Луганськ, Лутугине, Попасна, Розсипна, Старобільськ, Стаханов, Штерівка та інші. Вантажні вагони на ці станції не відправляються, так Укрзалізниця ввела конвенційні обмеження на перевезення вантажів», - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, раніше більшість вантажів з Донбасу в інші регіони України перевозилися через Донецьк-Красноармійськ-Чаплине, але у зв'язку з пошкодженою інфраструктурою зараз вантажопотоки йдуть через Ясинувату-Костянтинівку-Слов'янськ-Лозову і в напрямку Маріуполя, однак це дозволяє перевозити тільки 40% вантажів.

Крім того, не на повну потужність через значні руйнування працюють вантажні станції і перегони, які знаходяться поблизу Донецька.

«Так, зараз, залишається замінованою станція Дебальцеве. Постраждала інфраструктура однієї з найбільших вантажних станцій України - Ясинуватої. На перегоні Донецьк-Ясинувата працює одна колія з трьох, від Ясинуватої до станції Донецьк-Північний - одна з чотирьох», - підкреслили в повідомленні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

28