Депутати відправили на повторне друге читання законопроект про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби парламенту.

Цим документом планується зняти обмеження на передачу в оренду чи концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству/підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС та/або ПСГ.

Згідно з текстом законопроекту, засновниками і власниками підприємства, що створюється для виконання функцій оператора підземних сховищ газу може виступати виключно держава чи держава (не менше 51% корпоративних прав), що належить і контролюються резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського Енергетичного співтовариства.

Крім того, функції оператора Єдиної газотранспортної системи України можуть бути закріплені за підприємством, засновниками та власниками яких може виступати виключно держава самостійно або держава (не менше 51% корпоративних прав), що належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства або Сполучених Штатів Америки.


Нагадаємо, сьогодні парламент на закритому засіданні не підтримав законопроект про модернізацію газотранспортної системи України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124