Печерський районний суд Києва повернув у Генеральну прокуратуру на дорозслідування кримінальну справу проти екс-глави Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександра Попова та екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича щодо відтиснення мітингувальників на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада 2013 року.

Як повідомила прес-секретар Попова Алла Козакова, суд ухвалив це рішення за клопотанням прокуратури і воно не підлягає оскарженню.

За її словами, адвокати Попова вважають, що рішення було ухвалене з порушенням законодавства, оскільки засідання суду проводилося в закритому режимі, на нього не були запрошені ні позивачі, ні обвинувачені.

Разом із тим, Казакова підкреслила, що сам Попов вітає це рішення, оскільки бажає, щоб за цим інцидентом було проведено повне розслідування і були виявлені справжні винуватці інциденту, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У Генпрокуратурі підтвердили інформацію про дорозслідування цієї справи. «Суд повернув у Генпрокуратуру на дорозслідування кримінальне провадження щодо Попова і Сівковича», - повідомили в прес-службі відомства.

Нагадаємо, кримінальне провадження стосовно Попова, Сівковича та інших осіб, обвинувачуваних у перевищенні влади у зв'язку з подіями в ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, було закрито. Печерський райсуд Києва 16 лютого підтримав позицію прокуратури і звільнив цих осіб від кримінальної відповідальності, проте адвокат потерпілого не погодився з рішенням суду і вніс апеляцію.

26 лютого в.о. генпрокурора України Олег Махніцький повідомив, що низці колишніх урядовців, включаючи Сівковича і Попова, буде висунуто підозру у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів.

14 березня Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського райсуду і відправив справу на новий розгляд.

13 травня Генпрокуратура повідомила Попову, екс-начальнику ГУ МВС у Києві Володимиру Коряку, колишнім його заступникам Олександру Мариненку і Петру Федчуку про підозру у причетності до розгону учасників Євромайдану 30 листопада минулого року в Києві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом