У державному Бюджеті достатньо коштів для ведення господарства та продовження АТО, вважає академік Академії економічних наук України Володимир Пилипчук, коментуючи відхід у відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

На його думку, дефіцит бюджету, внаслідок чого Яценюк подав у відставку, штучна ситуація, створена в результаті небезкорисливої діяльності (бездіяльності) уряду.

Насамперед, стверджує Пилипчук, ВВП країни за перше півріччя впав тільки на 3% або на 11,18 млрд грн. Додаткових витрат бюджету, необхідних на проведення АТО, у 2014 році потрібно 9,5 млрд грн. Тобто, дефіцит бюджету України, порівняно з планом, збільшиться в загальній сумі на 20,68 млн грн, - менш ніж на 5%. Видаткова частина бюджету на 2014 рік, нагадує він, передбачена в розмірі 436,762 млрд. гривень, пише «Воля народу».

Знайти ці гроші, упевнений експерт, зовсім нескладно. По-перше, можна взяти гроші з так званого «тіньового» сектора економіки, що становить понад 700 мільярдів гривень. Якщо «тіньовий» сектор економіки оподаткувати в мінімальні 5% від його оборотів, то в бюджет додатково надійде 35 млрд грн, вважає Володимир Пилипчук. Чому Яценюк не хоче витягувати ці гроші, експерт, не знає. Хіба, що має від них свій відсоток.

По-друге, ще в березні Яценюк заявив, що Кабмін Азарова разом з олігархами у 2013 році відмили понад 300 млрд грн бюджетних коштів. При цьому бюджет-2013 не луснув, а витримав. Знаючи це, вважає Пилипчук, Яценюк має припинити відмивання коштів, і 300 млрд грн додатково будуть у розпорядженні держави.

По-третє, через офшори із України щорічно виводяться в межах 10 млрд доларів (117 млрд гривень). На думку Пилипчука, треба припинити відтік коштів з України. Але гроші як і раніше виводяться в офшори.

По-четверте, чому досі не мобілізовані кошти, що арештовані на рахунках Януковича та його команди? «Чому команда Януковича ще викачує з України кошти через свої підприємства? Чому ці підприємства не конфісковані і не продані, а виручені від їх продажу кошти не залучені до бюджету? Можливо, припускає відомий економіст, тому що це буде перешкодою на шляху нової хвилі масової приватизації державних підприємств та їх продажу за безцінь потрібним людям», - пише експерт.

Замість цього, підкреслює Пилипчук, Арсеній Яценюк хоче обкласти простих громадян податком на війну, яких, вважає він, за час його прем'єрства вже обібрали кілька разів. Зокрема, шляхом підвищення комунальних тарифів, запровадженням податку на житло, а також зменшенням пенсій і зарплат. До цього варто додати інфляцію, яка з'їдає і без того мізерні доходи українських громадян.

Зрештою, зазначає експерт, уряд міг би зробити емісію у 20 млрд гривень. Хоча це й погано, але вирішило б проблему фінансування армії.

У зв'язку з чим Володимир Пилипчук підкреслює: заяви прем'єра про те, що наступного місяця буде нічим платити зарплату - це не тільки брехня, але й поширення паніки в державі. При цьому він засуджує заяву Яценюка про відставку у такий складний період, вважаючи це елементом зради. Однак, за його словами, зі зрадниками ні економіку не розвинеш, ні ворога не переможеш. Тому прем'єру треба йти у відставку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

714