Міністерство внутрішніх справ України інкримінує депутатові Державної думи РФ, лідерові Ліберально-демократичної партії Росії Володимиру Жириновському матеріальну підтримку незаконних збройних формувань на Донбасі.

За інформацією Управління зв'язків з громадськістю відомства, цю діяльність він розпочав у травні поточного року.

«Жириновський здійснював фінансування у вигляді матеріального забезпечення дій представників так званої Луганської народної республіки, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією країни, які призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей», - йдеться в повідомленні.

Головне слідче управління МВС України за результатами розгляду матеріалів перевірки, проведеної Управлінням боротьби з кіберзлочинністю, 24 липня внесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почало розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 КК України.

Стаття передбачає відповідальність за фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. За подібні дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Нині ГСУ МВС України вживаються заходи щодо виклику Жириновського для проведення слідчих дій. У разі неявки зазначеної особи вживатимуться заходи для його примусового супроводу за рішенням слідчого судді до місця виклику. Надалі зазначеній особі буде оголошено про підозру, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголошено в розшук.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України розпочало кримінальне провадження стосовно лідера КПРФ Геннадія Зюганова за підозрою у фінансуванні незаконних збройних формувань на сході України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

47