Українські військові підрозділи, задіяні в антитерористичній операції на сході України, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

«Офіційні представники Російської Федерації бездоказово і безрезультатно, у тому числі під час засідань ОБСЄ, намагалися звинуватити підрозділи Збройних сил України, задіяні в межах АТО, нібито у використанні цього забороненого виду зброї», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, у відомстві зазначили, що це вже не перший випадок, коли свідомо надумані факти і фальшиву інформацію російська сторона видає за офіційну позицію, намагаючись ввести в оману власних громадян і міжнародне співтовариство.

«Ще одним кричущим прикладом відвертої брехні та дезінформації російських ЗМІ стало повідомлення про нібито обстріл українською армією Лисичанська фосфорними боєприпасами в ніч на 22 липня», - зазначили в прес-службі зовнішньополітичного відомства.

У зв'язку з повідомленнями подібного роду, МЗС України категорично й офіційно заявляє, що українські підрозділи, задіяні в АТО, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів.

«Будь-які спроби російської сторони звинуватити українську армію в їх використанні не мають під собою жодних підстав і є відвертою провокацією, свідомо вчиненою з метою дискредитації сил АТО», - підкреслили в МЗС.

У МЗС України закликають міжнародне співтовариство звернути увагу на наявні у компетентних органів України докази переговорів терористів про отримання з РФ фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню "Град" і засудити злочинні дії та наміри бойовиків, пов'язані з одержанням та застосуванням цього забороненого виду зброї проти українських військових і мирного населення.

Як відомо, використання фосфорних боєприпасів заборонено міжнародними конвенціями.

Раніше ForUm повідомляв, що Міністерство внутрішніх справ України отримало неспростовні докази, що так звані ЛНР і ДНР ведуть переговори про отримання з Росії партії фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

29