Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв знову заявив про можливість запровадження захисних заходів при постачанні на російський ринок продукції з України та Молдови після підписання цими країнами угод про асоціацію з Євросоюзом. Про це він сказав на нараді з торговельними представниками Росії в інших країнах.

Медведєв нагадав, що були підписані угоди ЄС про асоціацію з Молдовою та Україною, країнами – які є одночасно учасниками договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД.

«Ми об'єктивно оцінюємо негативні наслідки таких рішень для нашої економіки, вважаємо ці ризики досить серйозними, особливо в тому, що стосується технічного регулювання, стандартів, санітарного та фітосанітарного контролю, саме тому ми ведемо консультації з ЄС, з партнерами по Митному союзу та з СНД, і будемо змушені за певної ситуації запроваджувати захисні заходи», - пояснив Медведєв, повідомляє «УНІАН».

Він заявив, що, незважаючи на «кризу в Україні», Росія налаштована на співпрацю з Євросоюзом. «Треба прямо сказати, що українська криза значно ускладнила наші відносини з ЄС, іноді ці події називають вододілом між минулим і майбутнім Європи, але для нашої країни це не так. Ми як і раніше націлені на взаємовигідну співпрацю», - сказав Медведєв.

Як зазначив російський прем'єр, Євросоюз ще довго буде для Росії основним торговельним партнером, а суттєва частина енергобалансу Європи залежить від російських поставок енергоресурсів. «Ми дорожимо репутацією надійного постачальника, але при цьому ми повинні бути впевнені, що наші економічні інтереси будуть забезпечені належним чином», - сказав Медведєв.

Нагадаємо, 27 липня Україна, Грузія і Молдова підписали Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом