Україні потрібно створити «фінансову подушку» перед ратифікацією Угоди з ЄС. Про це в коментарі кореспондентові Forum'у повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

«Відкласти ратифікацію Угоди з ЄС - це не зовсім правильне рішення. Підписання цієї Угоди є знаковим для України. З іншого боку, я розумію, що є низка економічних ризиків. Потрібно створити фінансову амортизаційну подушку», - сказав Кулик.

При цьому експерт висловив стурбованість перенесенням ратифікації на вересень.

«Незрозуміло, що буде у вересні, чи буде розпущено парламент. Відкладання ратифікації тільки посилить турбулентність і дасть можливість політичних торгів. Треба оцінити ризики та збалансувати їх. На мій погляд, на ці економічні ризики можна було піти й ратифікувати Угоду і працювати на локалізацію збитків. Потрібно шукати рішення, допомогу на Заході, просити додаткові преференції поза договором і вести наступальну політику, переглянути внутрішню політику, провести імпортозаміщення товарів МС за рахунок вітчизняного виробника. Тобто розглянути той пакет пропозицій, який не бере до уваги уряд. Вони поводяться так, як ніби проблема розсмокчеться сама», - вважає експерт.

Нагадаємо, що Адміністрація Президента має намір ще на місяць відкласти спрямування до Верховної Ради пакета документів для ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. За цей час в АП сподіваються заощадити 280 млн грн.

«На терезах сьогодні, з одного боку, вимога негайної ратифікації, а з іншого - 500 млн грн, які ми втрачаємо, якщо угода буде негайно ратифікована. Ці 0,5 млрд грн можуть піти на армію, якій зараз кошти дуже потрібні», - заявив на засіданні комітету Ради заступник глави АП Валерій Чалий, що відповідає в Адміністрації за зовнішню політику.

Нагадаємо, що саме непосильним навантаженням на бюджет пояснював відтермінування підписання угоди про Асоціацію попередній уряд.

 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом