В Україні затягувати паски повинні не тільки звичайні громадяни, але й власники великого бізнесу. Таку думку в коментарі Forum'у висловив економіст Владислав Старинець.

«Затягування виділення Україні другого кредитного траншу від МВФ (його виділять у вересні, а не в липні, як планувалося раніше, - Ред.) нічим хорошим для української економіки не обернеться, тому що ситуація досить сумна. Є внутрішній дефіцит, як і раніше не зростають ціни на наші традиційні експортні товари (пшеницю, кукурудзу тощо). Дай Бог, щоб його дали у вересні», - сказав Старинець.

На думку експерта, перенесення термінів кредитування свідчить про відсутність довіри до України як до платоспроможного позичальника.

«У такій ситуації нам потрібен секвестр бюджету. Плановане скорочення витрат допоможе бюджету, адже будуть економити й на держслужбовцях. Але я хотів би, щоб затягувалися паски рівномірно усіма, в тому числі великим бізнесом. Просте рішення лежить на поверхні - власники великих компаній, заводів і пароплавів повинні перереєструвалися в Україні замість офшорних компаній. Це стало б серйозною підтримкою бюджету, майже такою ж як секвестр. Але зараз постраждають, як завжди, бюджетники, які отримують по 2,5 тисячі гривень зарплати, і пенсіонери. Неправильно ведеться економічна політика в цьому плані», - висловив свою думку він.

 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

747