Українці стали менше балувати себе цукерками та іншими солодощами. Так, у першому півріччі 2014 року обсяг виробництва шоколаду та готових харчових продуктів, що містять какао, скоротився на 23% (до 112 тис. тонн), солодкого печива та вафель - на 16,5% (156 тис. тонн), а цукрових кондитерських виробів, що не містять какао, - на 14,4% (87,7 тис. тонн). Такі дані оприлюднили у Державній службі статистики, порівнявши їх з аналогічним періодом минулого року.

Самі кондитери головною причиною скорочення виробництва називають зниження попиту населення на їхні товари.

«Тут одне випливає з іншого: через подорожчання долара і зростання світових цін на какао-боби кондитери вимушені були підняти ціни на всі або окремі категорії своєї продукції. Це, в свою чергу, могло призвести до того, що багато українців стали рідше балувати себе солодощами або скоротили споживання, враховуючи, що доходи залишилися незмінними або навіть скоротилися. Наприклад, замість кілограма цукерок купувати півкіло», - розповів директор з корпоративних питань компанії Nestle в Україні Геннадій Радченко, пишуть «Вести».

Серед інших причин на заводах називають також складну ситуацію на Сході, де людям зараз не до солодкого, а також зменшення постачання продукції в Крим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом