Голова ОБСЄ, президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер повідомив, що рішення про продовження роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні ще на 6 місяців остаточно прийнято.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ОБСЄ, у вівторок опівдні закінчився термін, коли країни-члени могли заперечити проти цього рішення. У зв'язку з цим Буркхальтер висловив подяку всім державам-членам за підтримку в роботі цієї місії.

«Своєчасне розширення нинішнього мандата, термін дії якого закінчується 20 вересня 2014 року, дозволяє місії працювати без перерв», - сказано в повідомленні.

Буркхальтер також наголосив на важливості ролі цієї місії у забезпеченні доступу до місця аварії малайзійського літака в Україні. «Голова ОБСЄ закликав усі сторони до того, щоб вони дозволили спостерігачам виконувати свої завдання безперешкодно, а також гарантували безпеку представників місії на місці катастрофи відповідно до декларації постійної ради від 18 липня», - сказано в повідомленні, передає «Інтерфакс-Україна».

Він також подякував керівництву спеціальної моніторингової місії і всій команді за їхню роботу та тверду прихильність з метою стабілізації ситуації в Україні.

В ОБСЄ нагадали, що представники місії моніторять ситуацію в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Луганську та в Києві, де знаходиться головний офіс, цей мандат залишається незмінним. Мета місії полягає у сприянні деескалації, зміцнення миру, стабільності і безпеки в Україні. Наразі місія включає 227 спостерігачів із 41 країни світу, плюс місцевий персонал.

Нагадаємо, 21 березня постійна рада ОБСЄ ухвалила рішення про відправлення в Україну спеціальної моніторингової місії міжнародних спостерігачів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

35