Проблема на сході України має бути вирішена, оскільки вона несе загрозу безпеці всього світу, заявив Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю американській телекомпанії CNN, повідомили Forum'у в прес-службі Глави держави.

Президент звернувся до Конгресу США із закликом визнати терористами членів незаконних збройних формувань та організації, що діють на сході України, а також усіх, хто їх підтримує. «Це буде важливий жест солідарності, якого ми очікуємо від усього світу», - зазначив Порошенко.

Говорячи про шляхи врегулювання ситуації на Донбасі, Президент наголосив, що повинні бути використані всі засоби для деескалації, розуміння що він продемонстрував, запропонувавши мирний план і згодом проголосивши режим одностороннього припинення вогню на 10 днів.

Глава держави вважає, що в разі, коли санкції не працюють, є підстави для звернення до Конгресу США про надання Україні для вирішення проблем безпеки спеціального статусу - головного союзника поза блоком НАТО (MNNA Major Non - NATO Ally of the United States), як Ізраїлю, Австралії та Філіппінам. «Це - загроза для всього світу, це - не конфлікт в Україні. Українська нація зараз єдина як ніколи, і світ має знайти правильну відповідь», - підкреслив він.

Президент наголосив, що реакція всього світу на події з літаком повинна бути єдиною. Кожна людина, кожна країна, включаючи Росію, має визначитися - бути з членами НЗФ або з усім світом.

Президент жорстко відреагував на твердження російської сторони про те, що поруч із малайзійським літаком міг перебувати український літак. «Це безвідповідальне і помилкове твердження», - заявив Порошенко і повідомив, що запропонував експертам з Росії долучитися до міжнародних експертів, які зараз працюють на місці падіння літака.

З іншого боку, підкреслив Глава держави, є багато доказів того, що Росія підтримує членів НЗФ на сході України.

Порошенко поінформував про «величезні зусилля», які зараз вживаються владою для забезпечення прозорого розслідування обставин трагедії літака. Так, він повідомив про своє рішення припинити бойові операції на 40-кілометровій території навколо місця падіння «Боїнга-777» до завершення розслідування.

Як раніше повідомляв ForUm, 17 липня на території України розбився «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур.

Лайнер упав в околицях села Грабове Шахтарського району Донецької області. На борту перебувало 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Президент України Петро Порошенко доручив українським силовикам припинити бойові дії та військові операції в радіусі 40 км від місця падіння малайзійського авіалайнера.

21 мюля Рада Безпеки ООН у понеділок одностайно схвалила резолюцію щодо катастрофи «Боїнга-777» «Малайзійських авіаліній» над Україною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом