На навчання у вишах коштом держбюджету цього року зможуть вступити близько 99 тисяч абітурієнтів. Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

«Всього на бакалаврат цього року виділено трохи менше (бюджетних місць. - Ред.), ніж минулого року. Скорочення становило близько 3% і пов'язане з демографічними тенденціями. Виділено близько 99 тис. місць державного замовлення на бакалаврат», - повідомила вона.

Також, за її словами, близько 50 тис. місць виділено на навчання фахівців і 33 тис. на навчання магістрів.

Совсун зазначила, що поточного року було суттєво збільшено держзамовлення в КНУ ім. Т. Шевченка, Львівському національному університеті ім. І. Франка. Також дещо збільшений він був у Харківському університеті ім. Каразіна та Чернівецькому університеті ім. Федьковича.

«Те ж стосується і Києво-Могилянської академії, тому що їй суттєво зменшили державне замовлення у попередні роки. Цього року його було доведено приблизно до показників, які були до 2010 року», - сказала вона.

Незначне збільшення бюджетних місць, як зазначила Совсун, відбулося і в КПІ.

Також, за словами першого заступника міністра, дещо скорочений обсяг держзамовлення у технічних університетах за нехарактерними для них суспільно-гуманітарними напрямами підготовки.

«У той же час, за технічними спеціальностями, на яких вони спеціалізуються, залишені абсолютно ті ж обсяги, або навіть збільшені», - резюмувала Совсун.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 11 липня, у вищих навчальних закладах України розпочалася вступна кампанія.

Тетяна Мацур, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2526 грн.
62