Між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку підписано Угоду про залучення позики у розмірі 300 млн дол. США на реалізацію проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Від України угоду підписав міністр фінансів Олександр Шлапак.

Позика буде залучена на 18 років з 5-річним пільговим періодом. Відсоткова ставка становитиме до 1%.

Позика залучена з метою розширення адресної програми соціальної допомоги для підтримки найбільш вразливих та соціально найменш захищених груп населення.

Проект допоможе розширити програму державної соціальної допомоги (забезпечення гарантованого мінімуму) для тих громадян, які найбільш її потребують.

Очікується, що розширення програми державної соціальної допомоги виведе з абсолютної бідності близько 542 600 осіб.

Поряд із цим у рамках Проекту будуть введені заходи щодо залучення до зайнятості працездатних одержувачів державної соціальної допомоги, які не працюють, малозабезпеченим сім'ям з метою допомогти цим сім'ям перейти від отримання соціальних виплат до працевлаштування та економічної незалежності.

Також впроваджуватимуться заходи, спрямовані на підвищення ефективності адміністрування соціальних виплат та послуг з підтримки національної інформаційної системи управління. Проект охоплює всі місцеві відділи соціального захисту (756 од.), які підпорядковуються Міністерству соціальної політики України.

В рамках Проекту здійснюватимуться заходи з розробки, створення і впровадження механізмів зменшення кількості помилок і випадків шахрайства у системі соціальної допомоги. Передбачається, що за кошти позики буде вдосконалено інформаційно-аналітичну систему соціального захисту населення, яка функціонуватиме на основі веб-технологій.

Зокрема, буде встановлена локальна мережа для майже 738 центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, 744 служб для дітей, 324 інтернатів, 216 центрів реабілітації дітей-інвалідів та 98 центрів для безпритульних.

Крім того, проект підтримає розвиток сімейних форм опіки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, а також дітей з обмеженими можливостями, які виховуються в інтернатних закладах. Таким чином, близько 35тис. дітей з обмеженими можливостями віком до 18 років та 13 000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримають користь від реалізації цього проекту.

Цей новий проект розрахований на 6 років і є частиною загальної допомоги, яка надається Групою Світового банку Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом