Українська влада має використати досвід 2000 року, щоб відродити економіку країни. Таку думку в коментарі Forum'у висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«В Україні варто використовувати досвід 2000 року, який став переломним. Він зламав тенденцію 1990-х - падіння ВВП. Саме у 2000 році у нас вперше зріс ВВП. Це відбулося за рахунок масштабної, але контрольованої емісії гривні. Зараз потрібно діяти схожим чином: не затягувати паски, не збільшувати податкове навантаження, що скорочує внутрішній споживчий ринок, а насичувати економіку грошима», - сказав Новак.

На думку експерт, Україна потребує масштабної контрольованої емісії.

«Під «контрольованою» я маю на увазі, що додаткова емісія повинна йти не на соціальні виплати, а за цільовим призначенням - у реальний сектор економіки. Тобто під конкретні виробничі програми. Це можна робити різними способами. Після цього треба не затягувати паски, а робити щомісячне або хоча б щоквартальне підвищення соціальних виплат, щоб споживчий ринок зростав. Таким чином, ми отримаємо ефект відновлення і розквіту економіки. Якщо ми й надалі витягатимемо гроші з неї, то нізвідки буде взятися розвитку», - вважає економіст.

«Тим більше, що зараз потрібно заповнити часткову, а згодом повну втрату російського ринку. Це можна зробити з допомогою розширення на європейському ринку і за рахунок зростання внутрішнього ринку», - додав він.

Нагадаємо, що МВФ вимагає відмовитися від авансових надходжень коштів до держбюджету за рахунок проведеної Нацбанком емісії.


 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

60