Зі сходу України їдуть не внутрішні переселенці, які шукають кращого життя, а біженці, які тікають від війни. Таку думку в коментарі Forum'у висловила екс-міністр освіти Криму, депутат Верховної Ради України Віталіна Дзоз.

«На жаль, йдеться не про внутрішню міграцію територією України: з Донбасу їдуть не внутрішні переселенці в пошуках кращого життя - виїжджають біженці. Люди тікають від війни, рятуючи свої життя і життя дітей. В інших містах та регіонах вони змушені починати своє життя з чистого аркуша, з нуля. Кожній родині потрібен дах над головою, потрібна робота, потрібен одяг, ліки, їжа. Багато хто приїжджає без грошей і документів. На жаль, біженцям з південного сходу сьогодні допомагають переважно волонтери та небайдужі люди. Вони не отримують за це ні копійки, а найчастіше, навпаки, витрачають свої гроші, годують, селять біженців у свої будинки і квартири, допомагають речами», - підкреслила нардеп.

За словами парламентарія, «волонтери сьогодні - це справжні герої військового часу». «Але їхня допомога, насправді, має бути лише допоміжною. Найперша і найбільш оперативна допомога має виходити від держави», - зазначила вона.

«Проте українську владу і такий стан справ цілком влаштовує. Влада не просто не допомагає волонтерам, вона робить вигляд, що проблеми біженців просто не існує. Чого варті лише нещодавні коментарі заступника міністра соціальної політики України, для якого переселенці з південного сходу - «бариги». Сили і можливості простих людей не безмежні. І якщо до вирішення проблеми сьогодні не підключиться держава – на Україну неминуче чекає гуманітарна катастрофа. А поки мільярдні транші йдуть з державного бюджету лише на порятунок приватних банків. Тільки ось коли гроші стали дорожчими за людське життя?», - підсумувала Дзоз.

 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245