Україна повинна стати незалежною країною - це першочергове завдання, над вирішенням якого сьогодні працює уряд. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, повідомили Forum'у у прес-службі Мінрегіону.

Він поінформував, що Україна планує скоротити споживання природного газу на 5 мільярдів кубічних метрів до 2020 року і тим самим знизити на 8,6 млрд грн витрати державного бюджету на компенсацію НАК «Нафтогаз України» різниці між закупівельною ціною імпортного природного газу та ціною природного газу, що постачається теплогенеруючим підприємствам для виробництва теплової енергії для населення. Для цього у міністерстві розробили механізм економічного стимулювання заміщення споживання природного газу в галузі теплозабезпечення іншими видами палива, і уряд уже схвалив таке рішення.

Віце-прем'єр-міністр пояснив, що сьогодні фактична вартість однієї гігакалорії тепла, виробленого з природного газу, становить 912 грн, з яких 598 грн компенсує держава. Тобто населення отримує тепло вартістю 314 грн за одну гігакалорію.

«Це означає, що держава щорічно витрачає десятки мільярдів гривень на компенсацію. Це близько 35 млрд грн, які НАК «Нафтогаз України» перерахував Росії, і ці кошти працювали на її економіку. Сьогодні ми прийняли рішення, що теплогенеруючі підприємства, які переходять на біопаливо, отримують компенсацію на різницю в тарифах у розмірі 508 грн за одну гігакалорію тепла. Держава таким чином зможе за 5 років заощадити близько 5 млрд куб. м газу, тобто майже половину того обсягу газу, який сьогодні витрачається для забезпечення населення і бюджетної сфери теплом. Найголовніше, ці 508 грн залишаться в Україні і працюватимуть на її економіку», - пояснив Гройсман.

Він додав, що це дасть серйозний мультиплікаційний ефект - завантаження потужностей вітчизняних підприємств, що спеціалізуються на виробництві котлів і працюють на біопаливі, та підприємств, які виробляють альтернативне паливо. Плюс - це створить десятки тисяч нових робочих місць.

Також серед урядових рішень у сфері заміщення газу віце-прем'єр-міністр назвав стимулювання споживачів переходити на електроопалення.

«Встановлено спеціальний тариф на електроенергію в розмірі 30 копійок для тих споживачів, які перейшли на використання електричних котлів замість газових. Це дуже вигідно», - сказав він.

Гройсман також закликає споживачів економно споживати енергоресурси.

«Я б хотів звернутися до всіх: нам треба максимально економити газ, обмежувати його використання. Це питання використовується, як особливий вид агресії проти України. Це питання нашої незалежності», - сказав віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше влада почала готувати енергетику до надзвичайного періоду - ухвалила в першому читанні два відповідні законопроекти. Перший (№4116а) передбачає створення компанії-оператора нашої ГТС: 51% її акцій має дістатися уряду, а 49% - підприємствам Євросоюзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства.

Уряд вживає заходів щодо скорочення споживання природного газу в опалювальний сезон.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

25