Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження щодо колишнього заступника Міністра юстиції України (2011) за фактом зловживання владою або службовим становищем, що призвело до ненадходження у державний бюджет України майже 2 млн грн плати за надання адміністративних послуг, повідомляє прес-служба ГПУ.

За інформацією Головного управління захисту прав та свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генпрокуратури, ця посадова особа підписала наказ, яким встановлювалася плата за пошук в Єдиній базі даних про підприємства, щодо яких розпочато провадження у справі про банкрутство, та видачі про це витягу. Надалі кошти, одержані за ці послуги, прямували в ДП «Інформаційний центр».

Разом із тим, варто зазначити, що згідно із законодавством, накази міністерства щодо зазначених питань підписує міністр як керівник, а отже заступник міністра підписав цей наказ із перевищенням наданих йому повноважень. Крім цього, плата за надання адмінпослуг здійснюється в розмірі та порядку, визначеному законодавчими актами і тільки у разі, коли це не передбачено законодавчими актами, - актами Кабінету Міністрів України. А отримані кошти належать до доходів державного бюджету України. Отже, в результаті видання незаконного наказу, протягом 2011-2012 років до державного бюджету не надійшли кошти в сумі майже 2 млн грн.

Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Триває досудове розслідування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31
Классические туфли мужские