Кадрові призначення Президента України Петра Порошенка вказують на те, що з корупцією боротися ніхто не буде. Таку думку, як передає кореспондент Forum'у, під час круглого столу висловив експерт корпорації «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

«Низка призначень Президента свідчать про те, що ніхто реально припиняти існування корупційного середовища не збирається. Ми бачимо, який негативний інформаційний простір зводиться до міліцейських призначень. Призначення Віталія Яреми на посаду керівника прокуратури, це також безпрецедентний випадок», - сказав він.

За його словами, нинішній політикум і суспільство рухаються в рівнобіжних площинах, якщо навіть не в діаметрально протилежних. «Запити українського суспільства інші. Суспільство у нас набагато доросліше, ніж влада. Воно випереджає владу в етичному, навіть в інституційному вимірі, тобто тоді, коли люди самі забезпечують армію бронежилетами та іншим військовим спорядженням. Суспільство фактично заміщає державні функції допомоги біженцям, і в інших напрямах, які б у нормальних умовах має здійснювати держава», - зазначив політолог.

Крім того, експерт додав, що розрив між політиками та суспільством може призвести до нового протесту.

«Рано чи пізно, цей розрив виллється у потенціал нового, я сподіваюся, інтелектуального і добре забезпеченого протесту. І, зрештою, усвідомлення суспільством того, що цей політикум, як би він не емігрував, не маскувався під народну владу, повинен бути замінений і, швидше за все, буде замінений», - вважає Матвієнко.
 

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

450