Якщо люди навчаться усе вирішувати самостійно, може виникнути питання - а навіщо тоді влада. Таку думку Forum'у висловила голова Союзу українок, народний депутат кількох скликань ВРУ Лілія Григорович, коментуючи те, що проблемами внутрішніх переселенців займається виключно громадськість, а не держава.

Політик припускає, що однією з причин відсутності активної позиції держави в питанні вирішення питань вимушених переселенців - проблеми з фінансами. «Реальний фінансовий стан країни складний. Багато бюджетних коштів розкрадено, а згідно з інформацією ЗМІ, схеми продовжують працювати. Розумію, що бюджет порожній, і сьогодні всі сподіваються на кредитні кошти. Але враховуючи все це - прикро, що схеми не обрубані і продовжують діяти», - сказала вона.

У той же час Григорович наголосила: у тому, що громадськість самостійно, без держави, навчилася вирішувати проблеми, є свої плюси і мінуси.

«Сьогодні народжується нове громадянське суспільство. І люди мислять, як казав Іван Франко: «Кожен думай, що на тобі мільйонів стан стоїть, що за долю мільйонів мусиш дати ти одвіт». Україна переживає такий момент, що й один у полі воїн, оскільки кожен може щось зробити, щось вирішити, чимось допомогти. А коли кожна людина відчує свою причетність до держави - ми станемо дуже сильними. Але державі, тобто владі, потрібно усвідомити: якщо люди навчаться усе вирішувати самостійно - питання і оборони, і безпеки, і соціальної допомоги - то може виникнути питання: а навіщо тоді влада? Владі потрібно брати приклад з простих людей, рівнятися на громадянське суспільство, намагатися його хоча б наздогнати», - переконана політик.
 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

83