Позов Мін'юсту щодо заборони КПУ сформульовано настільки неграмотно, що складається враження, ніби його автори не ставлять за мету виграти суд, а просто піаряться.

Про це на прес-конференції заявив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

«Що стосується долі КПУ, я не полінувався і двічі перечитав позов Мін'юсту в Окружний адмінсуд до КПУ. Єдина думка, яка виникла під час читання цього позову, а я тривалий час працював у Комітеті з питань правосуддя Верховної Ради і знаю, як повинні бути позови складені, - у мене виникла одна думка, що цей позов сформульовано для того, щоб не були досягнуті цілі, які заявлені в цьому позові. Він настільки неякісно сформульований, що якщо суд буде хоча б умовно незалежним, він ніколи не задовольнить цей позов», - зазначив Бортник.

За його словами, складно сказати, чи це виконання доручення вищого керівництва країни, чи піар-акція безпосередньо від Міністерства юстиції, пише «Голос.ua».

«Підстави для заборони КПУ, сформульовані в позові, сміхотворні, наприклад: неголосування у парламенті за постанову Ради за скасування рішення Верховної ради АР Крим. Тобто, неголосування депутатів є підставою для заборони КПУ. Або, наприклад, політичні висловлювання за федералізацію. Ну, так, вибачте, такий позов можна проти США подавати, проти ФРН. Або, наприклад, якісь дії і висловлювання представників КПУ на місцях, представники місцевих організацій, але ж приватні заяви не висловлюють політичну позицію самої партії, центральних органів керівництва партії», - обурився експерт.

Бортник підкреслив, що за бажання домогтися позитивного рішення в суді, позов потрібно формулювати якісніше й ефективніше.

«У мене викликає тільки посмішку поданий Мін'юстом позов до КПУ, хоча я не виключаю, що він буде задоволений різними українськими «незалежними судовими інстанціями.

Я також не виключаю, що восени буде запущено новий лівий проект, і нинішній позов - це спосіб політичного тиску на депутатів та нинішній актив КПУ для видавлювання його з політикуму або підштовхування до входження в цей новий проект, який буде більш дружнім до влади», - підсумував експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

30