Представники минулої влади мають вплив на нинішню столичну верхівку. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив екс-глава Київської міської адміністрації (КМДА), голова фракції ВО «Батьківщина» у Київраді Володимир Бондаренко, коментуючи той факт, що Київська міська рада розірвала з науково-реставраційним проектним будівельно-виробничим підприємством «Укрреставрація» договір про оренду Гостиного двору.

«Загальновідомо, що була ціла низка незаконних злочинних рішень щодо Гостиного двору. В першу чергу було незаконне рішення Київради щодо виділення земельної ділянки. Були й зовсім злочинні висновки «Укрпроектреставрації», що надала матеріали, які свідчать, що ця споруда не входить у список архітектурних пам'яток, оскільки це абсолютно інша будівля. Ця фальшива довідка послужила базою для ухвалення незаконного рішення КМУ. І навіть в документах ВРУ є момент, хоча рішення ухвалювалося зовсім з іншого питання - щодо кадастру землі. З Гостиного двору зняли статус пам'ятки історії і культури, й змінили реставрацію на реконструкцію», - пояснив він.

Бондаренко нагадав, що незаконні рішення частково скасовані судами. «Але Київрада довго не знаходила сил, щоб ухвалити рішення про розірвання договору, навіть до порядку денного не ставила. Це спроби захистити тих, хто обкрадав Київ. У Київраді занадто багато прихильників попередньої влади. Ми підняли бучу. І вони зрозуміли, що їхні дії як мінімум викличуть невдоволення киян. І тоді Київська міська рада внесла до порядку денного проект рішення про розірвання договору з науково-реставраційним проектним будівельно-виробничим підприємством «Укрреставрація» про оренду Гостиного двору. Сьогодні стоїть питання, як далі використовувати Гостиний двір. Це може бути Будинок книги, може бути будівля, де розміститься низка культурних структур», - акцентував він.

Крім того, на думку Бондаренка, люди, які раніше намагалися забрати «Гостинку» у киян, продовжують впливати на київську владу. «Вплив було продемонстровано в попередніх рішеннях Київради. Ці відносини були і, я думаю, є. Життя ще не раз їх підтвердить. Подивимося, як будуть змінюватися кадри, як структури монополістів «Київводоканал», «Київенерго», «Київгаз» і «Київміськбуд» змінюватимуть наглядові ради. Зараз однозначно щось стверджувати не можна. Але те, що вплив попередньої влади, в тому числі і через Льовочкіна і Кравця, буде дуже високим на цю Київраду - я в цьому впевнений», - підкреслив Бондаренко.

Нагадаємо, наприкінці червня Київський апеляційний адмінсуд за позовом активістів скасував рішення Київради від 20 вересня 2012 року, яким депутати виділили землю забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

«Це означає, що тепер у компанії Андрія Кравця «Укрреставрація» немає дозволу робити щось на цій ділянці землі, яка тепер знову в повному розпорядженні киян. Очікуємо, що «Укрреставрація» негайно звільнить дві вулиці на Подолі, де вона розмістила своє будівельне обладнання», - повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат Київради, активіст Ігор Луценко.

За його словами, тепер Київрада зобов'язана скасувати своє рішення, яке було визнане неправомірним у суді.

«Очікуємо шаленого опору друзів Кравця в Київраді», - зазначив Луценко.

Раніше київський Апеляційний адмінсуд задовольнив позов захисників Гостиного двору на Подолі і скасував дозвіл на перебудовування будівлі в торговельний центр. Також столична влада заявила про намір повернути Гостиний двір у власність міста і перетворити його на культурний об'єкт.

Нагадаємо, торік навколо будівлі Гостиного двору сталося кілька скандалів. Нові власники прийняли рішення реконструювати його під торговельний центр. Проти цього повстали столичні активісти, заблокувавши в'їзд для техніки забудовників у внутрішній двір будівлі. Протистояння тривало кілька місяців, однак пізніше захисників Гостиного двору витіснили з його території і реконструкція почалася.

Як повідомлялося, Київрада у вересні 2012 року передала ПАТ «Укрреставрація» земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі столиці в оренду на 5 років для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з благоустроєм та гостьовою стоянкою.

Колишній завгосп Віктора Януковича - Андрій Кравець - кілька тижнів тому повернувся в Україну. Про це написала «Українська правда».

За даними видання, останні вісім років Кравець був одним із найбільш довірених людей в оточенні Януковича. Президент-утікач доручав йому облаштування свого побуту як на роботі, так і в Межигір'ї.

«УП» вважає, що повернення в Україну Кравця не могло відбутися без надання гарантій безпеки. «Розгадкою може бути прізвище Сергія Льовочкіна, до команди якого входив президентський завгосп», - пише видання.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом