Європейський союз може допомогти Україні в підготовці фахівців, задіяних у системі органів місцевого самоврядування.

Про це повідомив на круглому столі з питань децентралізації влади в Україні глава Комітету регіонів ЄС Мішель Лебран.

«Ми звертаємося до Єврокомісії (з проханням - Ред.) розширити програму ЄС з підготовки кадрів», - сказав він, пояснивши, що прохання полягає в тому, щоб ця програма розповсюджувалася не тільки на країни - члени ЄС, але й на держави, що підписали Угоди про асоціацію з ЄС.

Лебран заявив, що ЄС може надати у зв'язку з цим «відповідний інструментарій у рамках партнерства», передає «ИТАР-ТАСС».

Голова Комітету підтримав ініціативи української сторони щодо внесення змін до Конституції, які передбачають децентралізацію влади і передачу повноважень на місцевий рівень. Разом із тим він зазначив, що, в принципі, «немає єдиного механізму децентралізації», існують кілька прикладів цих процесів в Європі, починаючи з Бельгії, де дуже сильна децентралізація».

«Ви починаєте важливі реформи, але вони мають сенс тільки тоді, коли їх метою є впровадження послуг для населення», - сказав Лебран.

Віце-прем'єр України Володимир Гройсман, який головував на круглому столі, зазначив, що у сторін «збігаються підходи» в баченні цієї проблеми, наголосивши, що Київ має намір будувати справжню європейську державу»,

«Відмінність української моделі влади від європейської в тому, що українська - це пострадянська система, орієнтована на владу. Європейська модель орієнтована на людину. Це фундаментальна відмінність», - сказав Гройсман. Він заявив, що реформа в Україні спрямована на усунення цього перекосу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

75