Екс-міністр доходів та зборів України Олександр Клименко вважає, що завдання, поставлені перед Міністерством доходів і зборів України в першій половині 2014 року, провалені. Про це він написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

Посилаючись на оперативні дані, які має екс-міністр, за податковими платежами за перше півріччя 2014 року до бюджету надійшло 96,2 млрд грн. «Незважаючи на «героїчну» боротьбу з конвертами та іншими вітряками, за перше півріччя Міндоходів вдалося виконати лише 96,9% з поставленого Мінфіном (і відкоригованого в бік зменшення у березні) плану надходжень - 99,2 млрд грн», - зазначає Клименко. Таким чином, за підсумками півріччя бюджет недоотримав податкових платежів у сумі 3 млрд грн. Порівняно з минулим роком податків зібрано за цей період менше на 6,3 млрд грн (факт 2013 року - 102,5 млрд грн).

«Можна, звичайно, сказати, що в усьому винні «папєрєднікі», які відповідали за збір бюджету в січні і частково лютому, - пише експерт. - Але статистика за той же червень розбиває цей аргумент одномоментно». І наводить такі дані. Зібрані в червні 13,5 млрд грн податків - це найнижчий показник з надходження в бюджет країни за весь 2014 рік! У перший місяць літа план з податкових надходжень виконаний лише на 83%. Порівняно з травнем податків надійшло на 4,2 млрд грн менше. Разом у червні бюджет недоотримав 2,8 млрд грн податкових платежів.

Не краща ситуація і за митним напрямом. Митних платежів у загальний фонд держбюджету за 6 місяців, за його даними, надійшло на 4 млрд грн менше, ніж планував Мінфін (план - 52,5 млрд грн, факт надходжень - 48,6 млрд грн). Якщо минулого року за цей період митницями було зібрано 51,4 млрд грн, то цього року - на 2,8 млрд грн менше від торішнього показника. У червні 2014 року план виконано лише на 77,7%, бюджет недоотримав 2,5 млрд грн митних платежів.

«Як думаєте - в міністерстві настав відпускний період? Можливо й так. Але навіть ті, хто залишився, особливо не напружуються надурочною роботою. Принаймні жодне вікно в будівлі Міністерства на Львівській площі після 20:00 не світиться. І навіть вікна моніторингового центру, який повинен працювати цілодобово!», - пише Клименко. Екс-міністр рекомендує новому керівництву відомства «відірватися від такого приємного проведення часу як роздача інтерв'ю українським та іноземним журналістам, і нарешті почати серйозно працювати».

Також Клименко написав своє бачення ситуації зі збором ПДВ, податку на прибуток, ситуацію з надходженнями податків від Донецької та Луганської областей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200