У зв'язку з підвищенням акцизів алкоголь в Україні подорожчає більш ніж на 25%, сказав у коментарі Forum'у економіст Владислав Старинець.

«Те, наскільки подорожчає в Україні алкоголь, залежатиме від жадібності дистриб'юторів і рітейлерів. У кожному випадку це буде індивідуально. Зазвичай до осені у нас йде подорожчання та погіршення економічної ситуації, то, думаю, що в ціну товару закладуть ці ризики. Не виключено, що алкоголь подорожчає більш ніж на 25%», - сказав Старинець.

«З точки зору етики боротьба з алкоголізмом - це правильний крок. Певною мірою це поповнить бюджет, але додаткові джерела доходів потрібно шукати не в тих українців, які й так уже шматок хліба собі дозволити не можуть, а серед великих компаній. Потрібно вводити податок на активи, корпоративні податки. Не потрібно чіпати дрібного споживача, якому вже просто нікуди затягувати паски. А на сьогодні тільки вони і платять, адже відбулася девальвація, підвищення тарифів на ЖКП, продукти подорожчали, а великі компанії продовжують жити як і раніше. Не доопрацьований законопроект про трансфертне ціноутворення, гроші виводяться через офшори. Потрібно змінити акцент економічної політики в країні», - вважає він.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня ставка акцизного податку на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищується на 25% - з 56,42 до 70,53 грн за літр 100% спирту.
 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221