Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) закликає Кабінет Міністрів України відмовитися від практики кулуарного обговорення законодавчих ініціатив, які можуть негативно вплинути на український ринок відновлюваної енергетики, повідомляє прес-служба організації.

Зокрема, йдеться про розпорядження Кабінету Міністрів «Про вдосконалення системи розрахунків за електроенергію з альтернативних джерел енергії» від 18 червня № 560-р. Документом пропонується під час розрахунку «зеленого» тарифу для всіх суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії, за винятком міні-ГЕС, знизити коефіцієнт пікового часу з 1,8 до 1,01. Це, в свою чергу, зменшить величину гарантованого законом «зеленого» тарифу майже вдвічі.

Як зазначив глава АПЕУ Віталій Давій, сьогодні проекти в сфері відновлюваної енергетики неадекватно сприймаються в кабінетах чиновників: обговорюється виключно величина «зеленого» тарифу, в той час, як мову треба вести про вартість одиниці введених в експлуатацію потужностей та період окупності.

«Якщо метою Кабміну є усунення наявних в Україні корупційних схем, то свої зусилля уряду необхідно спрямувати в інші галузі: транспортну, фінансову, фармакологічну, оборонну. Сьогодні на українському ринку сонячної енергетики працює близько 50 компаній, в т.ч. іноземних, які повірили в Україну і вклали «живі» гроші в реальні інвестиційні проекти, створивши нові робочі місця. У цих компаній є зобов'язання перед банками, які були взяті на основі чинного в Україні закону про «зелений» тариф», ухваленого ще в 2009 р. А тепер їм хочуть сказати: «Ваші інвестиційні проекти будуть окупатися в два рази довше і Ваша думка нас взагалі не цікавить!» - зазначив Давій.

При цьому він також зазначив, що про ухвалення Кабміном цього розпорядження учасникам ринку випадково стало відомо від заступника міністра Міненерговугілля Вадима Улиди. При цьому проект цього розпорядження не був опублікований. Також не були проведені консультації чиновників Міненерговугілля з учасниками ринку щодо доцільності радикального скорочення «зеленого» тарифу.

«Хтось говорить, що «сонячна енергетика - це дорого. Ну, тоді платіть далі за російське ядерне паливо, за російський газ, що планує робити Міненерговугілля. У розвитку відновлюваної енергетики головним стоїть створення нових генеруючих потужностей, що не залежать від геополітичних випадів», - підкреслив Давій

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

39