Президент України Петро Порошенко заявляє про проведення завтра чергових переговорів з членами незаконних збройних формувань, які заявили про свою готовність до участі у них, в іншому разі будуть прийняті «дуже важливі рішення». Про це Порошенко заявив сьогодні у Страсбурзі, відповідаючи на запитання в ПАРЄ.

«Зараз у мене є підтвердження, що тільки півгодини тому вони продемонстрували зацікавленість взяти в цьому участь, менш ніж за 12 годин до завершення припинення вогню. Розвиток подій дуже залежить від завтрашніх переговорів: якщо ключові елементи мирного плану будуть сприйняті НЗФ, це дасть нам надію; якщо він буде відхилений, завтра ми повинні прийняти дуже важливе рішення, але я не можу сказати, яким буде рішення», - заявив Порошенко.

За його словами, дуже важливо, що Україна «демонструє не тільки на словах, але й діями бажання миру». «Ми за це платимо велику ціну. Це було одностороннє припинення вогню. Весь світ має докази, що Україна готова йти мирним шляхом для вирішення цього конфлікту», - сказав Порошенко, повідомляє «УНІАН».

Президент зазначив, що члени НЗФ тільки вчора «змінили позицію». «Якщо наші руки, простягнуті з допомогою, залишаться в повітрі, буде дуже важко продовжувати стояти в такій позиції довгий час. Тому я вважаю, що це буде дуже відповідальний момент не тільки для України і Донбасу, не тільки для двосторонніх відносин між Україною і Росією, але для всієї Європи, тому що це може статися з будь-якою країною, якщо ви не продемонструєте солідарність», - підкреслив Порошенко.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд і президент РФ Володимир Путін підтримали запропоновані федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель кроки з реалізації мирного плану для сходу України.

Президент України Петро Порошенко оголосив про припинення вогню в зоні АТО на тиждень - з 20 по 27 червня.

23 червня другий президент України Леонід Кучма, який бере участь у переговорах у Донецьку з врегулювання ситуації на сході країни, повідомив, що сторони змогли домовитися про припинення вогню до ранку 27 червня.

24 червня Порошенко заявив, що не виключає дострокової відміни режиму припинення вогню.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом