Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затвердила нові, ще більш високі, тарифи на послуги холодного водопостачання.

Замість обіцяних з 1 липня 6,22 гривні за 1 кубічний метр води, тепер вода коштуватиме 7,46 гривні, повідомляє сайт «Київводоканалу».

«Тарифи набудуть чинності з 1 липня поточного року і становитимуть 7 гривень 46 копійок з ПДВ. Зараз, за підрахунками фахівців, саме такий тариф є обґрунтованим, тобто включає в себе повну окупність виробництва послуг, а також інвестиційну складову», - зазначили у водоканалі.

У «Київводоканалі» зазначили, що тариф 3,18 гривні, який діє сьогодні, покриває лише 53% собівартості виробництва води, не дозволяє платити гідну заробітну плату працівникам, ремонтувати мережі і модернізувати систему очищення води, повідомляє «Українська правда».

«В результаті критичного недофінансування галузі виробничі потужності та інженерні мережі, які експлуатує ПАТ АК «Київводоканал», зараз майже повністю зношені й абсолютно енергонеефективні», - йдеться в повідомленні.

У водоканалі зазначили, що вони не мають можливості платити за спожиту електроенергію, що призвело до накопичення боргу перед ВАТ «Київенерго». «Це може призвести до відключень виробничих об'єктів «Київводоканалу» і, як наслідок, викликати перебої з подачею питного водопостачання жителям міста», - йдеться в повідомленні.

У «Київводоканалі» зазначили, що востаннє тариф піднімали в березні 2012 року, проте Київська адміністрація відмовилася надавати населенню послуги за новим тарифом, зобов'язавшись компенсувати цю різницю з бюджету міста. «На жаль, за 2 роки дії нового тарифу ні копійки компенсації на рахунки ПАТ так і не надійшло. На сьогодні зазначена різниця становить близько 60 мільйонів гривень», - заявили в прес-службі водоканалу.

Як відомо, раніше повідомлялося, що 1 липня холодна вода подорожчає на 96%: з 3,18 гривні - до 6,22 гривні за кубометр. З 1 липня у столиці також зростуть тарифи на гарячу воду та опалення для населення. Зокрема, гаряча вода подорожчає більш ніж на 70%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

50