Верховний Суд визначив, що в діях колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко під час підписання у 2009 році газових угод з Росією немає події та складу злочину, а саме перевищення повноважень.

Про це на прес-конференції сказав захисник екс-прем'єра, депутат Верховної Ради, призначений членом Вищої ради юстиції Сергій Власенко.

«Найвища українська судова інституція на спільному засіданні всіх палат постановила, що в діях Юлії Тимошенко немає навіть події злочину», - сказав він, зазначивши, що відповідне рішення суд виніс 14 квітня.

Власенко вважає таке рішення суду юридичною реабілітацією Тимошенко і точкою у всіх суперечках про її можливі порушення під час підписання газових угод.

«У рішенні суду зазначається, що Кабінет Міністрів не має повноважень затверджувати директиви суб'єктам господарської діяльності, а тому видача прем'єр-міністром Юлією Тимошенко директив делегації «Нафтогаз України» на переговори щодо укладення контрактів купівлі-продажу природного газу не може розцінюватися як перевищення влади», - повідомив захисник.

Також захисник наголошує, що будь-які розслідування дій Тимошенко з приводу цих газових угод, проведені у часи правління Віктора Януковича, можна вважати політичними переслідуваннями.

Крім того, Власенко повідомив, що проти всіх прокурорів, які фальсифікували справу, і судді Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва уже розпочато кримінальні провадження.

Власенко підкреслив, що тепер будь-які міркування на тему неправомірності підписання газових угод у 2009 році є інсинуаціями, спрямованими проти Тимошенко, передають Українські новини.

24 червня після отримання у Верховному Суді повного тексту рішення у справі Тимошенко Власенко зазначив журналістам, що суд не виявив у діях екс-прем'єра перевищення повноважень.

Власенко очікує, що після рішення Верховного Суду процес реабілітації Тимошенко за допомогою скасування винесених проти неї судових рішень триватиме.

Нагадаємо, 22 лютого Верховна Рада України ухвалила постанову про звільнення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії в Центральну клінічну лікарню №5 (Харків), де вона перебувала до звільнення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

44