Президент Румунії Траян Бесеску відмовився подати у відставку в зв'язку з корупційним скандалом, в якому замішаний його рідний брат Мірчі. Він обіцяв за хабар залучити главу держави до звільнення з в'язниці засудженого за вбивство кримінального авторитета Санду Ангела.

«Змушений засмутити, але свій мандат я завершу до кінця. Мій брат є підозрюваним в отриманні вигоди з впливу, але він 60-річний чоловік, що живе зі своєю сім'єю в Констанці. Я і моя сім'я живемо в Бухаресті», - заявив Бесеску в заяві для преси. Він також додав, що спецслужби і правоохоронні органи «ніколи не доповідали про справу Ангела» главі держави.

Вимогу залишити свій пост президенту висунули голова Сенату Келін Попеску-Терічану і прем'єр Віктор Понта після арешту Мірчі Бесеску, передає «ИТАР-ТАСС».

Скандал набув блискавичного розвитку, і 25 червня верхня та нижня палати парламенту зберуться на спільне засідання, щоб заслухати Бесеску і прийняти декларацію, що закликає його подати у почесну відставку. Як заявив прем'єр Понта, якщо президент відмовиться, то депутати правлячої коаліції в парламенті ініціюють процедуру імпічменту.

За даними Національного антикорупційного управління, рішення про арешт брата Бесеску було прийнято на підставі показань свідків і відеозапису, який оприлюднили минулого тижня місцеві ЗМІ. Матеріал свідчить про те, що він за винагороду обіцяв родичам Ангела через президента чинити тиск на голову Вищої судової касаційної палати Румунії.

Це вже не перший скандал у Румунії, пов'язаний з корупцією у вищих ешелонах влади. За останні два роки на лаві підсудних опинилися колишній прем'єр, кілька міністрів, а також десятки високопоставлених представників юстиції та правоохоронних органів. Євросоюз продовжує висловлювати стурбованість у зв'язку з нездатністю Бухареста подолати корупцію. Саме з цієї причини цій країні поки закритий шлях до безвізової Шенгенської зони.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом