Американський мільярдер Джордж Сорос, фонди якого раніше надавали масштабну підтримку неурядовим організаціям (на проекти з розвитку свободи слова в Україні), запропонував фінансову допомогу в проведенні реформи правоохоронних органів країни. Щоправда, самі автори реформи поки не можуть підрахувати суму, необхідну для перетворень.

Міжнародні фонди «Відкрите суспільство» та «Відродження», створені американським бізнесменом, готові профінансувати реформування міліції та Міністерства внутрішніх справ. Про це «Капіталу» розповів голова експертної ради з реформування МВС Євген Захаров. За його словами, це питання обговорювалося на зустрічі Президента Петра Порошенка і Сороса минулого понеділка.

Голова правління фонду «Відродження» Олександр Сушко підтвердив «Капіталу» інформацію про готовність фонду виділити кошти для реалізації комплексних реформ, зокрема, правоохоронної системи.

Він уточнив, що в Києві з ініціативи Сороса орієнтовно 19-21 липня відбудеться донорська конференція, яка визначить програми, терміни їх реалізації та обсяги фінансування. До цього моменту експертна рада має проаналізувати фінансові потреби міністерств, необхідні для початку реалізації реформ.

«Будуть залучені потенційні донори, які забезпечать технічну допомогу під конкретні зміни», - сказав «Капіталу» Сушко.

Він не зміг уточнити, про які обсяги фінансування йдеться. «Але не думаю, що вона (допомога. - «Капітал») буде співставна за масштабами з допомогою, яка була надана Грузії під час реформування МВС», - сказав Сушко.

Нагадаємо, в 2003-2004 рр. США повністю профінансували реформування правоохоронної системи Грузії аж до створення фонду заробітної плати.

В Україні підготовкою реформи правоохоронної системи займається експертна рада при МВС, яка була створена міністром Арсеном Аваковим у квітні. Раді доручено за півроку завершити підготовку. На сьогодні експерти закінчують роботу над концепцією розвитку МВС і передали міністерству законопроект про поліцію і поліцейську діяльність. Проект пропонує переформатувати структуру органів внутрішніх справ у шість видів поліції: місцеву, адміністративну, кримінальну, фінансову, прикордонну та військову. Особовий склад органів внутрішніх справ буде скорочений. Його чисельність буде визначена з розрахунку 15 осіб на 10 тис. населення. Керівництво місцевої поліції буде призначатися депутатами місцевих рад.

Експертна рада, за словами її керівника Євгена Захарова, поки не займався аналізом фінансової складової реформи. Розрахунки, каже він, планувалося зробити на підставі результатів пілотного проекту, який хотіли впровадити у Львівській області ще місяць тому, але його запуск кілька разів переносився Головним штабом МВС.

«На прикладі Львова ми бачитимемо, які наші пропозиції підуть у життя. Тоді можна буде робити предметний аналіз - скільки грошей потрібно для проведення комплексної реформи», - розповів Захаров, уточнивши при цьому, що указ міністра Авакова зобов'язав керівництво МВС запустити проект до 7 липня. Одним із нововведень пілотного проекту у Львівській області стане об'єднання патрульної служби і департаменту дорожньої автомобільної інспекції.

Один з авторів законопроекту про поліцію Олександр Банчук зазначив у бесіді з «Капіталом», що поки всі напрацювання експертної ради застряють на рівні центрального апарату МВС. Відомство досі не дало свою резолюцію на запропонований законопроект. Він також повідомив, що уряд Канади, Агентство США з міжнародного розвитку USAID та Рада Європи вже висловили готовність надати фінансову допомогу в реформуванні МВС.

«Гроші готові виділяти під конкретні програми, а не під наші напрацювання, які зберігає у себе МВС», - сказав Банчук.

Як повідомлялося, після зміни влади в Україні міжнародні фонди переглянули пріоритети у фінансуванні програм розвитку громадянського суспільства в Україні, сконцентрувавшись на підтримці проектів з боротьбі із корупцією та розвитку місцевого самоврядування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

64