Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 червня, яким НКРЕ рекомендується знизити тарифний коефіцієнт для пікового періоду часу з 1,8 до 1,01 під час розрахунку «зеленого» тарифу для всіх суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з сонячної енергії, і не знижувати для малих ГЕС, носить дискримінаційний характер і не ґрунтується на Законі України «Про електроенергетику». Таку думку в коментарі Forum'у висловив адвокат юридичної фірми Marchenko Danevych Максим Сисоєв.

«За Законом цей коефіцієнт застосовується до двох типів виробників. Тобто, Кабмін фактично здійснює дискримінацію та антиконкурентні дії стосовно одних виробників на користь інших. Про конкретні наслідки прийняття цього розпорядження говорити поки зарано, оскільки Кабмін лише рекомендував НКРЕ змінити коефіцієнт пікового часу. В цілому, навіть така рекомендація не ґрунтується на чинному законодавстві, і, на мою думку, НКРЕ варто її проігнорувати», - запропонував Сисоєв.

Згідно із Законом України «Про електроенергетику», продовжив Сисоєв, зміна НКРЕ коефіцієнта пікового часу не повинна впливати на розрахунок «зеленого» тарифу, оскільки він зафіксований Законом «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року. І після зменшення пікового коефіцієнта з 1,8 до 1,6, (в листопаді 2009 року) НКРЕ продовжує застосовувати коефіцієнт 1,8 донині, уточнив юрист.

Попутно він також зазначив, що в парламентському комітеті з ПЕК наразі розглядається новий законопроект, яким пропонується встановити коефіцієнт «зеленого» тарифу на 2014 рік на рівні 34 центи/кВт-год і 28,6 євроцентів - з 2015 року (зі скасуванням місцевої складової). Перевагою цього проекту є нова формула розрахунку «зеленого» тарифу, без урахування пікового коефіцієнта. «Схоже, що після того як законопроект Міненерговугілля про зменшення «зелених» тарифів провалився в парламенті, Кабмін намагається не безпосередньо, а побічно знизити «зелений» тариф своїм розпорядженням. Якщо ж буде прийнято новий проект, то питання про піковий коефіцієнт знімається. Можливо, проект на це і спрямований», - підсумував він.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

122