Генеральна прокуратура України розслідує кримінальну справу, порушену за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України за фактом розтрати державних коштів посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України, в тому числі особисто колишнім міністром.

Про це Forum'у повідомили в прес-службі наглядового відомства.

За даними Головного слідчого управління Генпрокуратури, йдеться про розтрату 63,5 млн грн під час здійснення протягом 2011-2013 років закупівлі імунобіологічних препаратів, лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання за значно завищеними цінами, а також коштів у сумі 279 млн грн, які були використані в першій половині 2013 року на закупівлю інсулінів виробництва ПрАТ «Індар».

Крім того, розпочато кримінальне провадження за фактом скоєня посадовими особами МОЗ злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Так, у ході прокурорської перевірки встановлено, що зазначені посадові особи умисно, всупереч забороні Державної служби України з лікарських засобів на реалізацію, зберігання та застосування імунобіологічних препаратів, безпідставно перерахували товариству бюджетні кошти на загальну суму 6,4 млн грн.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснює прокуратура Києва.

У Генпрокуратурі нагадали, що за результатами перевірок розпочато кримінальне провадження стосовно посадових осіб ПрАТ «Індар», які умисно протиправно завищили ціни на лікарські засоби, які закуповуються МОЗ, що спричинило збитки державі на суму 3,3 млн грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

27
Теги