Вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» стався через розгерметизацію.

Про це в коментарі Forum'у повідомила начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Світлана Рибалко.

За її словами, орієнтовно між селом Ісківці і селом Червоне внаслідок розгерметизації на магістральному газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» стався витік газу з подальшим горінням.

«На цей момент бригада Лохвицького лінійного управління магістральних газопроводів проводить аварійні роботи з припинення подачі газу трубопроводом шляхом перекриття 2 заглушок», - сказала вона.

Також, за її словами, на місці події працюють 11 одиниць техніки ДСНС та 46 рятувальників. «Постраждалих або травмованих немає», - додала Рибалко.

Крім того, начальник сектору зв'язків акцентувала, що населені пункти внаслідок аварійної ситуації не відключені від газопостачання.

У свою чергу, прес-офіцер УМВС України в Полтавській області Юрій Сулаєв повідомив, що на місці події було виявлено пульсуюче полум'я заввишки від 50 до 100 метрів, підвищення температурного режиму відзначено у радіусі 1 км від місця НП. «На цей момент, пожежним службам вдалося наполовину збити висоту полум'я», - зазначив він.

За словами Сулаєва, комісія з вивчення причин події зможе розпочати роботу тільки після того, як загасять вогонь.

Разом із тим, коментуючи інформацію із соціальних мереж про те, що на газопроводі стався теракт, прес-офіцер заявив, що слідство вивчатиме усі версії. «Проте на цей момент причини НП з'ясувати неможливо, спочатку пожежники повинні загасити вогонь», - пояснив він.

Між тим, оперативна група МВС проводить слідчі дії для визначення причин вибуху. Розглядається кілька версій вибуху, в тому числі, ключова версія - терористичний акт.

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

127