Україна подала заяву до Європейського суду з прав людини щодо впливу на Росію в питанні повернення викрадених українських дітей-сиріт, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Мін'юст спільно з нашими правозахисниками підготував і подав заяву в Європейський суд з прав людини у порядку, визначеному 39-м правилом Конвенції із захисту прав людини, а саме - вжиття невідкладних заходів реагування у разі існування загрози для життя, прав та свобод людини. Ми в цій заяві вимагаємо вжиття Європейським судом заходів щодо Російської Федерації в частині зобов'язань російських компетентних органів забезпечити передачу цих дітей-сиріт представникам дипкорпусу України, які перебувають у Ростовській області», - наводить слова Петренка «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 12 червня вранці зі Сніжного на оздоровлення у Дніпропетровську область на автобусі виїхали 25 вихованців Сніжнянського дитячого будинку. На виїзді з міста автобус, який рухався у супроводі автомобіля ДАІ, зупинили. Машина ДАІ була відсічена озброєними прихильниками ДНР, а автобус захоплений. Пізніше стало відомо, що автобус перебуває на кордоні з Росією.

У результаті категоричної відмови мами - виховательки дитячого будинку сімейного типу залишати межі держави, їхню сім'ю залишили в межах України, а 16 дітей Сніжнянського дитячого будинку у супроводі 2 вихователів були незаконно переміщені в наметовий табір для біженців м. Новошахтинська.

МЗС України відправив російській стороні ноту, в якій звертається увага на відсутність дозвільних документів на вивезення дітей з м. Сніжного за кордон. «У зв'язку з цим їх переміщення в Російську Федерацію буде кваліфіковано як міжнародне викрадення дітей з відповідними правовими наслідками для зловмисників та інших сторін, за сприяння або потурання яких вчиняється цей злочин», - підкреслили в МЗС.

За словами генконсула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка, діти перебувають у пансіонаті «Донецький» у місті Донецьк Ростовської області РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

25