ЄС виділив Україні 250 мільйонів євро безповоротної допомоги. Про це повідомили у прес-службі Єврокомісії.

Виплата є першим базовим траншем за Контрактом на будівництво для України щодо розвитку держави, загальна вартість якого становить 355 мільйонів євро.

«Цей платіж ґрунтується на вірі в те, що Україна перебуває на шляху до побудови сильної демократії. Це вимагає повної віддачі уряду в процесі реформування, що стосується, наприклад, реформи державної служби, конкурентних державних закупівель, боротьби з корупцією», заявив глава Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Варто зазначити, що перший базовий транш виплачується після виконання чотирьох загальних умов (державна політика, макроекономічна стабільність, управління державними фінансами та прозорість бюджету).

Другий варіативний транш (очікується в другому кварталі 2015 року у розмірі 105 мільйонів євро) залежатиме від досягнень у сфері боротьби з корупцією, державних закупівель, доступу до інформації, управління державними фінансами, реформи державної служби, конституційної реформи та виборчого законодавства.

Представництво ЄС в Україні пильно стежитиме за досягненням поставлених цілей для отримання другого траншу у співпраці з представниками громадянського суспільства та урядом України.

Як раніше повідомляв ForUm, у березні ЄС прийняв рішення про виділення Києву допомоги у розмірі 11 мільярдів євро, з яких 1,6 млрд євро - кредити (до них входить 1 мільярд євро, який надається відповідно до підписаного сьогодні меморандуму), 1,4 млрд євро - допомога, Європейський банк реконструкції та розвитку надасть п'ять мільярдів євро, а ще три мільярди надійдуть від Європейського інвестиційного банку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180