У нової партії, створення якої анонсували екс-заступник глави Адміністрації Президента Сергій Ларін та колишній регіонал, екс-представник президента у ВР Юрій Мірошниченко, немає серйозних політичних перспектив. Таку думку в коментарі Forum'у висловив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«У неї немає перспектив, принаймні, в найближчому майбутньому. Там немає відомого і популярного в суспільстві лідера. Думати, що люди проголосують за гарну назву, не варто: такого ніколи не було, за назву не голосують. Сказати, що проголосують за ідеологію - наївно. До того ж, ідеологічними є тільки крайні праві та крайні ліві партії. В центрі такої ніші немає, її потрібно формувати і розкручувати, а на це потрібен час. Шанси на успіх має та партія, яку очолює популярний лідер. Ось у Порошенка партія є де-юре, а не де-факто, але вона має величезні шанси пройти до ВР», - пояснив він.

Фесенко вважає, що успіху партії могли б допомогти домовленості з ПР або об'єднання з Сергієм Тігіпком. «Але я так розумію, там є суперечності інтересів окремих олігархів. Партії залишається створювати власного лідера. Там є досвідчені люди. Ларін з великим політичним і політтехнологічним досвідом. Нехай думають», - сказав експерт.

Крім того, на думку Фесенка, якщо Льовочкін вирішить відкрито підтримати партію і приїде на з'їзд, це не стане двигуном до успіху. «Льовочкін не є лідером. Якщо ви запитаєте у людей, хто це, то виявиться, відповідь переважно знають ті, хто ніколи за нього голосувати не буде. Ця людина - впливовий політичний діяч, але тіньовий. А лідер - публічний діяч», - підсумував він.

Нагадаємо, народний депутат Юрій Мірошниченко, виступаючи на Форумі розвитку України, заявив, що в Україні необхідно створити нову політичну силу, яка стане соціальним ліфтом для менеджерів нової хвилі - менеджерів нового покоління, які довели свою ефективність на місцях і зможуть послужити своїй країні в цілому.

Політолог Дмитро Джангіров заявив, що є підстави припускати причетність до створення партії Сергія Льовочкіна.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

139