Росія запропонувала перерахувати газовий борг України за квітень-травень, який становить $2,353 млрд. Він повинен бути погашений до 26 червня. Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак за підсумками тристоронніх переговорів щодо газу РФ, України та ЄС в Брюсселі.

За його словами, у разі несплати боргу до 9:00 мск 16 червня буде введений режим передоплати за газ.

Газовий контракт з Україною на 2009-2019 роки продовжує діяти, і російська сторона пропонує Україні ціну на газ зі знижкою в $384,86 за 1 тис. кубометрів, заявив глава Міненерго, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

«Росія готова гарантувати незмінну дію знижки на газ для України в $100 за 1 тис. кубометрів протягом року додатковим документом до чинного контракту», - наголосив Новак.

Дату наступної тристоронньої зустрічі щодо газового питання поки не визначено. «Російська сторона готова зустрічатися в будь-який момент», - сказав Новак.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Росії Володимир Путін доручив уряду опрацювати варіант фіксації умов постачання газу в Україну на певний час.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна відмовилася від запропонованої Росією знижки на газ у розмірі $100 за тисячу кубометрів і вимагає переписати газовий контракт.

Напередодні «Газпром» заявив, що вкотре переносить введення режиму передоплати для України - з 10 на 16 червня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

52