Американський спецназ найближчими роками постійно перебуватиме на території країн Східної Європи з числа членів НАТО, щоб допомогти їм у підготовці аналогічних елітних підрозділів.

Як повідомило Європейське командування (Євроком) збройних сил США, таке рішення продиктоване необхідністю надати додаткову підтримку східноєвропейських союзників у зв'язку з кризою в Україні і діями Росії.

«Ми завжди проводили навчання разом із нашими партнерами на їхній території, - заявив офіційний представник Командування спеціальних операцій в Європі, що входить в структуру Євроком, підполковник Нік Стернберг. - Зараз різниця полягає в тому, що тепер ми будемо підтримувати (постійну) присутність сил спецназу на театрі операцій уздовж східного фронту НАТО в тренувальних цілях», повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Нагадаємо, з кінця минулого місяця підрозділи американського спецназу беруть участь у маневрах на території Польщі, Словаччини та країн Балтії. Очікується, що кількість і масштаби спільних навчань елітних частин США та інших країн Північноатлантичного альянсу збільшуватимуться.

У той же час, як повідомив агентству Reuters один із представників Єврокому, загальна чисельність військовослужбовців сил спеціального призначення США, які постійно перебуватимуть у Східній Європі, не перевищить 100 осіб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

46