Господарський суд Києва повернув із незаконної оренди 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

У 2007 році рішенням Київради земельну ділянку в Киянівському провулку, 21-А, вартість якої становить майже 58 млн гривень, було надано в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Пізніше до договору були внесені зміни, а саме продовжено термін користування ділянкою до 10 років і змінено орендаря.

Як з'ясувалося в ході перевірки, зазначена земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

«Незважаючи на це, ділянку віддали під забудову житлового будинку, планування якого жодним чином не регламентувалося з наявною забудовою і загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, було встановлено, що особливо цінна земля заповідника надавалася орендарю без погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який займається всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

Прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

Суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

60