У Нормандії починаються урочистості, присвячені 70-річчю висадки військ союзників 6 червня 1944 року. Операція «Оверлорд» стала тоді найбільшим боєм Другої світової війни у цій частині Європи, ознаменувавши відкриття Західного фронту, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Старт урочистостям дасть президент Франції Франсуа Олланд. У меморіалі Музею миру, розташованому в місті Кані, він у ході національної церемонії покладе вінки на згадку про загиблих бійців Руху Опору, а також про цивільних жертв боїв у Нормандії і Бретані.

Міжнародна частина урочистостей розпочнеться на урочистому прийомі, влаштованому президентом Франції Франсуа Олландом в маєтку Шато де Бенувіль, розташованому за 7 км від узбережжя. У цьому районі під час висадки проходили інтенсивні бої англійського і французького десанту з німецькими військами.

Крім коронованих осіб глав держав та урядів запрошення на прийом від президента Франції отримали також ветерани - по одному від кожної держави.

Основна міжнародна церемонія, яка транслюватиметься у світі для сотень мільйонів телеглядачів, відбудеться на узбережжі поблизу міста Уїстреам. Тут 6 червня, під час операції «Оверлорд» була призначена для загонів британців зона висадки «Сорд» («Меч»).

У церемонії візьмуть участь лідери 19 держав - учасників війни. Дуайєном (дуаєн - протокольний глава дипломатичного корпусу) є королева Великобританії Єлизавета II, яка прибула до Франції з державним візитом вперше за багато років. Але головними гостями стануть ветерани - їх збереться близько тисячі. Організаторами вжито особливих заходів піклування про колишніх воїнів - вік більшості з них перевищує 90 років, є й ті, кому вже виповнилося 100 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом