Прикордонники продовжують виконувати свої обов'язки на сході України, незважаючи на всі складнощі, йдеться в заяві прес-служби Державної прикордонної служби.

«У зв'язку з неможливістю виконання завдань щодо організації служби з управлінь відділів прикордонної служби «Станично-Луганське», «Краснодон», «Бірюкове», «Свердловськ» і «Дякове» через їх значну відстань від державного кордону, постійні обстріли та блокування озброєними людьми в ніч з 3-4 червня була розроблена і проведена спеціальна операція з передислокації особового складу, зброї, боєприпасів, матеріальних засобів, техніки безпосередньо на лінію кордону, в пункти пропуску та у два райони зосередження мобільних сил Держприкордонслужби біля кордону», - йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що протягом 4-5 червня збройними угрупованнями здійснювалася спроба силового витіснення прикордонних нарядів з пунктів пропуску «Краснонопартизанськ», «Довжанський» і «Червона Могила».

«Після перестрілок, зважаючи на загрози життю людей, які перетинають кордон, було здійснено відведення громадян і прикордонників з пунктів пропуску. Зараз ці пункти пропуску тимчасово закриті, про що офіційно повідомлено Російській Федерації. Також спрямовані пропозиції до Кабінету Міністрів України про припинення руху через низку пунктів пропуску на кордоні з Росією відповідно до ч.1 ст.10 Угоди між урядом України та урядом Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною і Російською Федерацією», - зазначили в Держприкордонслужбі.

Крім того, у відомстві заявили, що у зв'язку зі складною обстановкою, зосередженням великої кількості збройних формувань у районах та населених пунктах Краснодон та Свердловськ, неможливістю маневру підрозділів прикордонної служби, тотальними погрозами сім'ям прикордонників, постійним обстрілом прикордонних нарядів зараз вкрай ускладнений контроль за лінією державного кордону на окремих ділянках.

«Незважаючи на всі складнощі, прикордонники продовжують виконувати свої обов'язки. Однак підкреслюємо, що актуальним питанням залишається виведення підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії та територіальних органів правопорядку для оборони лінії державного кордону і прикриття тилових підступів до держкордону», - підкреслили в Держприкордонслужбі.

Як раніше повідомляв ForUm, Державна прикордонна служба України закрила низку пунктів пропуску на кордоні з Росією в Луганській області.

4 червня виконувач обов'язків президента, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов заявив про початок перекриття східного кордону країни, зокрема, в центральній частині Луганської та на півдні Донецької областей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31