Євросоюз готується до підписання масштабної торговельної та політичної угоди з Україною наприкінці цього місяця, але поки немає впевненості в тому, що вона буде готова вчасно. Про це з посиланням на інформацію високопоставлених чиновників ЄС пише The Wall Street Journal.

«Євросоюз підпише торговельні та політичні договори з Молдовою і Грузією 27 червня на полях зустрічі глав країн-членів ЄС у Бельгії», - зазначає автор статті, переклад якої опубліковано на сайті Inopressa.

«У вівторок високопоставлений чиновник ЄС заявив, що того ж дня блок сподівається остаточно оформити угоду про асоціацію з Україною, але все ще є «технічні деталі», які можуть відтермінувати її підписання. Серед них вимога, щоб парламенти деяких країн-членів ратифікували це рішення», - йдеться у публікації.

«Минулого тижня, за словами деяких європейських дипломатів, Петро Порошенко поінформував вище керівництво ЄС, що йому потрібно трохи часу до того, як він дасть згоду на вибір дати підписання. Згідно зі словами чиновників, він підкреслив, що ініціатива повинна виходити від нього, а не від Брюсселя», - пише видання.

«Тим не менш, адміністрація Порошенка опублікувала в четвер заяву, в якій сказано, що він хоче підписати угоду якнайшвидше», - зазначає журналіст.

Нагадаємо, 21 березня у Брюсселі підписано політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

3 червня обраний президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з президентом Ради ЄС Германом ван Ромпеєм заявив, що Україна готова підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом в повному обсязі настільки швидко, наскільки буде готовий ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

57